Twierdza Rabati

Posted by

Twierdza Rabati położona w mieście Achalciche na wzgórzu o tej samej nazwie. Została odrestaurowana w latach 2011 – 2012 na osobiste polecenie prezydenta Saakaszwilego, do tego czasu były to tylko malownicze ruiny.   Twierdza powstała jeszcze w czasach księstwa Samcche-Saatabag i rządzących nim Atabeków, następnie pod koniec XVI wieku miasto dostało się pod panowanie Turcji i pozostało pod panowaniem osmańskim do 1828 roku. Ten czas najbardziej widać w architektura twierdzy. Następnie tereny te zdobyli Rosjanie. Zawsze znajdowała się w terenach granicznych i miała duże znaczenie polityczno – gospodarcze. Dopiero w czasach sowieckich podała w ruinę. 

Na ponad 7 hektarowym obszarze twierdzy znajduje się między innymi system fortyfikacji obronnych, domy o tradycyjnej regionalnej architekturze, meczet, łaźnie, kościół, cerkiew, piękne ogrody, Muzeum Historyczne. Zwiedzanie jest podzielone na dwa etapy, pierwszy ogólnodostępny oraz położona wyżej właściwa twierdza na terem której można wejść po zakupieniu biletu. Samo odrestaurowanie zabytku budzi wiele kontrowersji co do użytych materiałów czy dbałości o szczegóły architektoniczne ale warta jest zobaczenia.

GPS

  • 41.64296, 42.97815

Nawiguj: https://goo.gl/maps/bf6eGU5WoGu

dodała: Małgosia Pichlińska

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply