Alexandrine

Posted by

Grecja. Miejscowość: Alexandrine. Bezpłatna plaża nad samym Morzem Egejskim. Dojazd każdym rodzajem pojazdu. Odcinek końcowy prowadzi drogą szutrową, płaską, ale bez dziur. Droga wiedzie wzdłóż brzegu morza. Plaża jest długa na 5 km. Co kilkaset metrów napotkamy prysznice. Niektóre mają krany umożliwiające pobór wody pitnej. Na plaży napotkamy sporo prowizorycznych zadaszeń z agrowłókniny, chroniących przed słońcem. Plaża jest piaszczysta. Woda czysta bez jeżowców, meduz i krabów. Bardzo ciepła. W dn. 23 lipca mój pomiar wykazał +31 *C. Na plaży zazwyczaj przebywa niewiele osób. Są to zazwyczaj mieszkańcy m. Aleksandrine oraz właściciele domków letniskowych. Brak WC, ale w odległości ok. 200 m mamy las (łopatka saperska – konieczna).
Do najbliższych sklepów w m. Stomio mamy odległość ok. 3 km pieszo, wzdłóż morza lub 6 km autem.
Mało koszy na śmieci. Nasze auto stoi na drodze szutrowej, ale przy samej plaży. Cały czas jest w zasięgu wzroku.
Przy plaży nie zauważyłem zakazów biwakowania i kamperowania.
Jest to znakomite miejsce do biwakowania na dziko autem/autem z przyczepą/kamperem, nawet przez kilka dni. Polecam osobom lubiącym spokój, ciszę i nie przepadającym za tłumami turystów.

GPS: 39.88987, 22.72485

Dodał: Andrzej Osowski

Zobacz na pełnej mapie Alexandrine

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply