arkadia – nieborów

Posted by

Arkadia – Nieborów. Mieści się tutaj ogród romantyczny założony przez Helenę Radziwiłłównę pod koniec lat 70 XVIII w. Sentymentalny park został stworzony jako miejsce dumania i odpoczynku wśród starożytnych ruin. Przepływa przez niego rzeczka Skierniawka która tworzy tutaj staw z dwoma wyspami.
Park romantyczny w Arkadii jest jednym z najciekawszych w Polsce, a w czasach swej świetności był uważany za jeden z najwspanialszych w Europie. Projekt ogrodu nawiązywał do mitycznej krainy szczęśliwości. Niestety po wielu budowlach nie zachował się nawet ślad.
Obecnie wśród budowli w parku znajdziemy min. Świątynię Diany, Akwedukt, Dom Murgrabiego, Domek Gotycki, Grotę Sybilli, Łuk Kamienny.

GPS: 52.08521, 20.0123

Nawiguj: https://goo.gl/maps/Hkxp271pvbo

Dodał: Adam Jeziorski

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply