Bacówka Osławica u Franosa

Posted by

Kiedy będziecie w Bieszczadach i usłyszycie, że jedne z najlepszych serów owczych są od Franosa, to będzie to w 100% prawda. Bacówkę Franosa znajdziecie w niewielkiej wiosce Osławica, położonej na trasie z Cisnej do Komańczy, tuż za Nowym Łupkowem. Franos posiada obecnie największe stado owiec w Bieszczadach, wypasanych na ekologicznych bieszczadzkich łąkach.

Sery wyrabiane są tu zgodnie ze sztuką i nie stosuje się tu podróbek z krowiego mleka, jego domieszka jest tylko taka jaką przewiduje receptura owczego sera. W bacówce dba się o higienę, a sery po uwędzeniu przechowywane są w odpowiednich warunkach. Ceny jak za oryginalne produkty są bardzo atrakcyjne. Bacówka w Osławicy i Bacówka Caryńskie – https://grupabiwakowa.pl/bacowka-carynskie, to najlepsze miejsca zakupu serów w Bieszczadach.

W Osławicy zakupimy kilka rodzajów tzw oscypków oraz bundz w kilku odmianach – podwędzany z przyprawami, a nawet z czosnkiem niedźwiedzim. Napijemy się tu też wspaniałej żętycy. Przy bacówce znajdziemy wygodny parking i wiatę ze stołami, pod którą możemy od razu przystąpić do degustacji lub odpocząć.

GPS: 49.27827, 22.07818

Nawiguj: https://goo.gl/maps/912w96ZsANoYSRwj8

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply