Bagno Ławki – Wieża Widokowa

Posted by

Biebrzański Park Narodowy, to raj do obserwowania ptaków. Ułatwiają to liczne czatownie i wieże widokowe. Jedną z nich znajdziemy tuż przy tzw „Carskie Drodze” i nosi ona nazwę „Bagno Ławki” Roztacza się z niej szeroka panorama na owe bagno, a w sierpniu można tu podziwiać „Biebrzańskie Sianokosy” czyli mistrzostwa w koszeniu bagiennych łąk.

Tutejsze bagno i jego zarośla są siedliskiem wielu ciekawych ptaków, możemy tu wypatrzyć takie okazy jak: rycyk, wodniczka, dubelt, kszyk, a także ptaki drapieżne: orliki i sowy. Mając trochę szczęścia możemy spotkać tu również łosie. Obok wieży wytyczono niewielki parking i MOR, na którym można zanocować, jest już w naszej bazie biwakowej – https://grupabiwakowa.pl/wieza-widokowa-bagno-lawki/

GPS: 53.29979, 22.60483

Nawiguj: https://goo.gl/maps/giNWD78fgrLjZ4PU6

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply