Bardenas Reales

Posted by

Bardenas Reales to niezwykły park krajobrazowy w regionie Nawarry w Hiszpanii.

Na ponad 40 tysiącach ha spotykamy tu fantazyjne formacje skalne wyrzeźbione w gipsie, glinie i piaskowcu. Na tym półpustynnym obszarze wiosną lub jesienią pojawiają się gwałtowne burze. Woda żłobi wtedy charakterystyczne szczeliny. Powstają głębokie kaniony i wzgórza o niezwykłych kształtach. Dodatkowo wpływ na kształtowanie krajobrazu ma wiejący w tych okolicach zimny oraz suchy wiatr. W 2000 roku UNESCO uznało Banderas Reales za rezerwat biosfery.

Przy wjeździe do parku jest budynek, w którym znajduje się informacja turystyczna, sklepik i toalety. Niestety po parku poruszać się można tylko w ciągu dnia i wyznaczonymi ścieżkami. Dla zmotoryzowanych są 3 trasy o długości od 20 do 40 km, którymi można dojechać w okolice najbardziej znanych i charakterystycznych miejsc. W lepszej sytuacji są turyści poruszający się pieszo lub na rowerze. Dla nich jest wyznaczonych wiele tras trekkingowych i rowerowych.

Dostęp do parku jest bezpłatny.

GPS 42.178911, -1.532916

dodała; Anna Maria 

Zobacz na pełnej mapie Bardenas Reales

 

 

 

 

 

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply