Bazylika Notre Dame de la Garde w Marsylii

Posted by

Bazylika powstała w XIX w. na ruinach dawnego fortu i wcześniejszych kościołów. Do jej budowy użyto m.in. marmuru z Włoch, którego import opóźniał zakończenie prac. Gruntowny remont przeszła w latach 2001 – 2008.

Jest widoczna z niemalże każdego miejsca z Marsylii. Można tam dojść pieszo lub dojechać miejskim autobusem, który dojeżdża pod samą bazylikę. Przy bazylice jest kilka parkingów. Widoki są niesamowite, widać dosłownie całe miasto, góry oraz fiordy. Jeśli, ktoś ma zamiar odwiedzić Marsylię, to miejsce musi koniecznie dodać do listy zwiedzania. Dodam jeszcze, że warto tam wstąpić pod koniec wyjazdu, ponieważ można zobaczyć gdzie się było i kojarzyć miejsca, gdyż tak jak pisałem wyżej, widać stamtąd całe miasto.

GPS 43.28399, 5.37112

Nawiguj: https://goo.gl/maps/4487arUAkkD2

dodał: Przemek Worwa

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply