Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła

Posted by

Jako jedni z pierwszych mogliśmy jeszcze przed otwarciem zobaczyć najnowszą bieszczadzką atrakcję w Uhercach Mineralnych – Bieszczadzką Szkołę Rzemiosła. Autorem tego pomysłu jest Janusz Demkowicz, który jakiś czas temu, również w Uhercach zaczął wozić turystów drezynami rowerowymi – https://grupabiwakowa.pl/bieszczadzkie-drezyny-rowerowe/. Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła skierowana jest zarówno dla dzieci jak i dorosłych, nie jest to obiekt do zwiedzania. Trzeba tu czynnie uczestniczyć w dwugodzinnym programie, w którym poznamy historię szkoły, bo własnie w starej odremontowanej szkole przeniesiemy się w poprzednią epokę. Przygodę z Uherczańską szkołą zaczynamy na poddaszu, gdzie czeka na nas prezentacja multimedialna z kilku rzutników na ścianach, podczas której poznamy historię tego miejsca, oraz dzieje rzemiosł, których popróbujemy w dalszej części programu. Po prezentacji zejdziemy do pierwszego pomieszczenia, gdzie staniemy się piekarzami i poznamy podstawy tego fachu, robiąc i wypiekając własnoręcznie proziaki. Kolejny etap, to szkolna klasa z epoki, gdzie będziemy się uczyć sztuki kaligrafii, prawdziwym piórem i atramentem, ułatwią nam to specjalnie przygotowane ćwiczenia. Ostatni kurs jaki odbędziemy to wyroby z gliny. Na specjalnych stanowiskach sami wykonamy gliniane naczynia, które możemy zabrać ze sobą, jak i inne produkty, które wytworzymy podczas 2 godzinnych warsztatów. Oprócz tego w obiekcie czeka nas wiele multimedialnych niespodzianek, które wciągną najmłodszych i dorosłych, wszystko jest bardzo ciekawie wymyślnie i urządzone, a frontową ścianę szkoły zdobi przepiękny mural. Otwarcie szkoły ma nastąpić w połowie maja, więc już praktycznie lada dzień.

GPS:

  • 49.46147, 22.40271

Dodał:

Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply