Bieszczadzki Browar Ursa Maior

Posted by

Bieszczadzki Browar Ursa Maior, to niewątpliwie atrakcja, której nie można pominąć będąc w Bieszczadach. Powstał on w miejscowości Uherce Mineralne za sprawą miłośników piwowarstwa Agnieszki Łopaty i Andrzeja Czecha. Miejsce to otworzyło się na turystów i miłośników piwa w 2013 roku. Można tu posmakować świeżych piw, jednocześnie obserwując przesz szklaną ścianę jak powstają. Rodzajów złocistego trunku jest tu całkiem sporo, więc można zmówić tak zwaną deskę degustacyjną, na której dostaniemy kilka małych próbek piw.

Oprócz tego hala browaru służy jako centrum wystawiennicze dla artystów, dom aukcyjny, często też organizowane są tu koncerty i pokazy filmowe. Przy browarze działa sklep z produktami regionalnymi pod nazwą Esencja Karpat. Kupimy tu oryginalne bieszczadzkie przetwory, pamiątki literaturę i oczywiście piwo Ursa Maior. Gustowne zestawy piwa, w pomysłowych opakowaniach mogą być fajnym prezentem z wycieczki dla bliskich. Uwagę zwracają też etykiety bieszczadzkich piw, jest to dzieło malarza i plakacisty Ryszarda Kaja.

GPS: 49.47135, 22.4138

Nawiguj: https://goo.gl/maps/5MjRuCQDjN4bRnGT8

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply