Bjärred

Posted by

Szwecja – Bjärred. Dziś chciałem zaproponować urokliwe miejsce w południowej Szwecji.
W małej nadmorskiej miejscowości Bjärred odcinek plaży (między parkingami P1 i P2) uznany został za rezerwat przyrody ze względu na gniazdujące tam ptaki.
Niemniej jednak wolno tam spacerować, jeździć na rowerze, piknikować oraz robić grilla. Jest kilka miejsc grillowych (zrobiłem zdjęcie tablicy informacyjnej z zaznaczonymi punktami) z koszami na śmieci, miejscem na popiół i dużymi grillami z metalowym rusztem.
Fragmenty tego odcinka to dzika plaża ( w zależności od pory roku czasowo zaśmiecona roślinnością wyrzuconą przez morze), a fragment to mokradła przez które poprowadzone są dla turystów ścieżki na palach.
Na północy znajduje się nieczynna elektrownia atomowa (oznaczona numerem 4) a na południu malownicze miasteczko-kurort LOMMA. W okolicy jest też restauracja na końcu bardzo długiego molo (oznaczona numerem 3 na mapie)
O ile parking P2 jest za blisko domów o tyle P1 idealnie wpasowuje się w reguły jednodniowego noclegu w Szwecji.
Dojazd jest prosty: Zjeżdżamy z trasy E6/E20 zjazdem nr 21 lub 22 i kierujemy się na miejscowość Bjärred (są znaki). Następnie dojeżdżamy do ronda a na rondzie jedziemy prosto (jeśli zjechaliśmy zjazdem 21) lub w prawo (jeśli wybraliśmy zjazd 22). Okrążamy dzielnicę domków jednorodzinnych i na drugim zakręcie 90 st jest zjazd w prawo w drogę gruntową w prawo i zaraz w lewo. Myślę,że nie powinno być problemów z jej pokonaniem. Po przejechaniu kilkuset metrów widzimy mały parking.

GPS: 55.72811, 13.00094

Dodał: Krzysztof Myalski

Zobacz na pełnej mapie Bjärred

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply