Bonny-sur-Loire

Posted by

Współrzędne GPS:
47.56284, 2.83656
Kraj / województwo:
Francja
Opis atrakcji:

W średniowieczu Bonny-sur-Loire było ważnym miastem. Miasto należało do diecezji Auxerre w VIII wieku, ale po śmierci biskupa Hainmara w 769 roku zostało przejęte przez własność królewską. Na początku XV wieku Bonny-sur-Loire było twierdzą, z której wycofali się Anglicy. Joanna d’Arc, zanim poprowadziła króla Karola VII do Reims na koronację, kazała oblegać miasto jednemu ze swoich kapitanów, admirałowi de Culanowi, który bardzo szybko zdobył miasto. Wojny religijne sprawiły, że Bonny przeszła ciężkie próby, ponieważ walczyli o nią katolicy i protestanci.

Najważniejszym zabytkiem, który warto odwiedzić w Bonny-sur-Loire, jest kościół Saint-Aignan . Budynek będący prawdziwą mieszanką sztuk łączy sztukę romańską, gotycką i renesansową. Miasto otoczone jest murami obronnymi pochodzącymi z czasów średniowiecza, kiedy niezbędny był system obronny.

Iras

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply