Budynek Sądu i Aresztu we Wrocławiu

Posted by

Potężna budowla na wrocławskim podwalu swoim wyglądem przypomina stare gotyckie zamczysko. Jednak nie jest to średniowieczna budowla, tylko kompleks sądowo-więzienny wybudowany w latach 1845-1852. Obiekt w stylu neogotyckim zaprojektował Carl Ferdinand Busse, ówcześnie znany berliński architekt. Od strony ulicy budowla przypomina zamek, ale najciekawiej wygląda z lotu ptaka, gdyż areszt śledczy jest w kształcie krzyża greckiego. Możemy to zobaczyć tylko na zdjęciach satelitarnych, gdyż nadal znajduje się tu więzienie, chyba, że coś przeskrobiemy, wtedy będziemy mogli ten zabytek zwiedzić od wewnątrz. W momencie kiedy postało wrocławskie więzienie, była to najnowocześniejsza tego typu placówka w całych Prusach.

GPS: 51.10602, 17.02465

Nawiguj: https://goo.gl/maps/PG1DrbUXps8xvKxcA

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply