Budynek Sądu i Aresztu we Wrocławiu

Posted by Admin
No votes yet.
Please wait...

Potężna budowla na wrocławskim podwalu swoim wyglądem przypomina stare gotyckie zamczysko. Jednak nie jest to średniowieczna budowla, tylko kompleks sądowo-więzienny wybudowany w latach 1845-1852. Obiekt w stylu neogotyckim zaprojektował Carl Ferdinand Busse, ówcześnie znany berliński architekt. Od strony ulicy budowla przypomina zamek, ale najciekawiej wygląda z lotu ptaka, gdyż areszt śledczy jest w kształcie krzyża greckiego. Możemy to zobaczyć tylko na zdjęciach satelitarnych, gdyż nadal znajduje się tu więzienie, chyba, że coś przeskrobiemy, wtedy będziemy mogli ten zabytek zwiedzić od wewnątrz. W momencie kiedy postało wrocławskie więzienie, była to najnowocześniejsza tego typu placówka w całych Prusach.

GPS: 51.10602, 17.02465

Nawiguj: https://goo.gl/maps/PG1DrbUXps8xvKxcA

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Leave a Reply