Bułgaria. Gorące źródła Rupite.

Posted by

Bułgaria. Gorące źródła Rupite.
Doskonałe miejsce dla zmarzniętych turystów. Woda wypływająca z wnętrza ziemi ma tutaj temperaturę 750C. W kolejnych strumyczkach i mini jeziorkach jest temperatura spada do takiej w którą da się wejść bez obawy poparzenia. Najmilej smakować to miejsce gdy pogoda licha i zwyczajnie zimno wokoło. W trakcie upałów cały urok pryska.
Dojazd możliwy dla każdego pojazdu a miejsca jest tyle że można zjechać całą bracią kamperową. Nie będzie przesady gdy powiem że zmieści się tutaj setka dużych pojazdów i starczy jeszcze na drugie tyle namiotów.
Tuż obok całkowicie darmowej przestrzeni jest tutejszy kompleks „SPA” za niewielką odpłatnością można zażyć gorących kąpieli w bardziej ucywilizowany sposób.

GPS 41.45777, 23.26222

dodał:  Tomasz Jaworowski

Zobacz na pełnej mapie Bułgaria. Gorące źródła Rupite

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

One comment

  1. Rzeczywiście miejsce fantastyczne. Małe sprostowanie woda nie ma 750 stopni tylko około 75 :D.
    Dodam jeszcze że ok 500m wcześniej znajduje się sanktuarium/muzemum Baby Wangi – bardzo znanej wizjonerki Bułgarskiej (w internetach jest wiele informacji na jej temat)

Leave a Reply