Bulwar Xawerego Dunikowskiego we Wrocławiu

Posted by

Jedno z fajniejszych miejsc spacerowych Wrocławia. Rozpoczyna się przy Moście Piaskowym i Hali Targowej a kończy przy Moście Grunwaldzkim i jest częścią Promenady Staromiejskiej. Idąc od mostu mijamy charakterystyczny pomnik WRO i wielką ławkę, a za Mostem Pokoju Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Po drugiej stronie Odry widać zabudowania uniwersyteckie.

Za muzeum przecinamy kładką Zatokę Gondoli, gdzie znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego. Zaraz za zatoką mijamy Bastion Ceglarski. Dalej nabrzeże jest bardziej zielone, cumują tu różnego rodzaju statki spacerowe po Odrze. Uwaga na Krasnala Park M. Warto zwrócić też uwagę na plenerowa galerię rzeźb Magdaleny Abakanowicz.

Na zielonym skwerze znajdują się aż trzy pomniki: Xawerego Dunikowskiego, Pomnik Ofiar UPA, NKWD oraz Gestapo i Karla Heinricha Klingerta wynalazcy stroju nurka. Na tym odcinku bulwaru mamy też piękny widok przez Odrę na Ostrów Tumski.

GPS: 51.112344, 17.043635

Nawiguj: https://goo.gl/maps/wueFSEgzD3mZSSwE9

Dodał: Irek Jozwik

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply