Bunkry Mamerki

Posted by

Bunkry z okresu II wojny światowej (budowane 1940-44), w przeciwieństwie do tych w Gierłoży zachowane w dobrym stanie (nie zostały wysadzone przed opuszczeniem terenu przez wojska niemieckie). W ramach biletu (cena 12/17 zł) możemy obejrzeć kilka bunkrów, (częściowo schodząc pod ziemię), muzeum (m.in. makieta bitwy pod Kurskiem, broń, mundury, replika bursztynowej komnaty i wnętrza okrętu podwodnego, tablice z informacjami o domniemanej tajnej broni niemieckiej – wunderwaffe), wejść na wieżę widokową (38 metrów, stalowa konstrukcja – nieco trzęsie od kroków ludzi i pewnie na wietrze też).

W/g strony internetowej: Otwarte cały rok,

w sezonie od 25.04 do 30.09 – od 9.00 do 19.00.
Parking płatny 5 zł

GPS – 54.182867, 21.649781 (parking przy pierwszej części zwiedzania).

Nawiguj: https://goo.gl/maps/tsJh3hbbKinZDDRt9

dodała: Agnieszka Mazur

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply