Burg Flossenbürg

Posted by

Współrzędne GPS:
49.734509, 12.345294
Kraj / województwo:
Niemcy / Bawaria
Opis atrakcji:
Ruiny średniowiecznego zamku Flossenbürg połozony jest w rejonie Górnego Palatynatu, miejscowości Flossenburg w Neustadt an der Waldnaab, w Bawarii. Budowlę wzniesiono na wysokiej na 732 metry granitowej skale. Podzielony jest na zamek główny na skalistym szczycie i duży zamek zewnętrzny , który znajduje się na południowy wschód poniżej szczytu. Zamek został założony około 1100 roku przez hrabiego Berengara von Sulzbach i początkowo składał się z wieży mieszkalnej z wysokim murem obronnym. Górny donżon został dobudowany w XIII wieku, natomiast mury obronne i systemy bram pochodzą z XVI wieku.

Na przestrzeni wieków zamek kilkakrotnie przechodził z rąk do rąk. Najbardziej znanymi właścicielami byli cesarz Fryderyk Barbarossa, książęta Bawarii, królowie czescy i Leuchtenbergerowie. W czasie wojny trzydziestoletniej warownia została podpalona rzez wycofujących się żołnierzy Bernharda von Sachsen-Weimar miało to miejsce w 1634 roku. Od tego czasu zamek coraz bardziej tracił na znaczeniu i służył okolicy jako pożądane źródło materiałów budowlanych. Z biegiem lat zespół zamkowy popadał w ruinę. W latach 80-tych XX wieku rozpoczęto systematyczną konserwację szczątków. Podczas prac restauratorskich i wykopaliskowych dokonano wielu cennych znalezisk. Dziś Flossenbürg udostępniony jest do zwiedzania, a z zamkowej wieży roztacza się piękna panorama na okolicę. Wstęp do zamku jest bezpłatny i prowadzi do niego szlak z miejscowości Flossenbürg.

Zobacz na pełnej mapie  Burg Flossenbürg

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply