Burgruine Caminau

Posted by

Współrzędne GPS:
51.324955, 14.349722
Kraj / województwo:
Niemcy / Saksonia
Opis atrakcji:
Trudno znaleźć informację o historii zamku Caminau, a to dla tego, że jest to sztuczna ruina, która powstała jako punkt widokowy oraz okrągły teatr na imprezy. Wchodzi ona w skład kompleksu turystycznego Parku martwego drewna z dendrologiczną ścieżką przyrodniczą i biotopem mokradeł. Miejsce to powstało w 2005 roku na terenach dawnej kopalni odkrywkowej kaolinu. Na powierzchni 33 hektarów dawnej kopalni stworzono miejsca piknikowe, zielone szkoły i ścieżki edukacyjne. Szczególną atrakcją dla młodszych i starszych jest także leśny plac zabaw. Teren ten jest otwarty dla zwiedzających codziennie w godzinach 8:00 - 20:00, wstęp jest bezpłatny.

Około 1900 roku odkryto tu bogate złoże kaolinu podczas wiercenia studni. Od 1904 roku tutejsze złoża są eksploatowana w górnictwie odkrywkowym. Powstała tu fabryka kaolinu, która jest obecnie jednym z największych pracodawców przemysłowych w regionie. Niestety tereny czynnej okrywki są ogrodzone i nie dostępne dla turystów.

Zobacz na pełnej mapie Burgruine Caminau

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply