Burgruine Hohenberneck

Posted by

Współrzędne GPS:
50.05312916132388, 11.676284273431708
Kraj / województwo:
Niemcy
Opis atrakcji:

Ruiny zamku Hohenberneck, zwanego także Neuwallenrode lub Zamkiem Górnym, to oficjalny zamek późnego średniowiecza, zbudowany w stylu późnogotyckim. Ruiny zamku na wzgórzu znajdują się na Schlossberg w Bad Berneck w górnofrankońskiej dzielnicy Bayreuth w Bawarii.

Jedyna znana informacja historyczna o istniejącej zabudowie zamku to informacja, że ​​w 1506 roku na zamku zbudowano studnię rurową. Dlatego zamek miał bieżącą wodę. Zamek broniły od północy – od strony ataku – dwie fosy. Bezpośrednio przy Altstrasse znajdowała się wieża półskorupowa jako dodatkowy obiekt obronny. Od strony południowej, w stronę miasta, nad niewielkim przekopem prowadził most zwodzony . Do tego systemu obronnego włączono znajdującą się pod zamkiem Kaplicę Matki Boskiej, dawną kaplicę zamkową.

Od wschodu, od strony parku zdrojowego, w ścianę kurtynową wkomponowana jest wieża . Dwie okrągłe bastiony po bokach tej wieży nie są pozostałością dawnych baszt. Potężna wieża armatnia na północnym zachodzie, popularnie zwana Wieżą Głodową, nigdy nie służyła jako loch wieżowy, lecz zamiast tego została zbudowana jako konstrukcja obronna. Dominującą budowlą zamku był palatium , czyli budynek mieszkalny. Uwagę zwraca nierównomierny układ otworów okiennych i drzwiowych, odpowiadający gustowi średniowiecznemu. Wejścia na teren reprezentacyjny znajdowały się prawdopodobnie od strony zachodniej, na piętrze.

Hohenberneck jest zamkiem bardzo późnym, gdyż uważa się, że okres budowy zamku zakończył się w połowie XV wieku. Struktura nie została jeszcze zbadana naukowo.

Iras

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply