Burgruine Lobdeburg

Posted by

Współrzędne GPS:
50.89063, 11.62031
Kraj / województwo:
Niemcy
Opis atrakcji:

Lobdeburg to ruiny zamku pomiędzy Lobedą a Drackendorfem , dzielnicami Jeny. Nazwę Lobdeburg noszą trzy różne budynki, a mianowicie zamek górny, średni i dolny . Środek z trzech zamków uważany jest za prawdziwy Lobdeburg. Pierwsza wzmianka o Lobdeburgu pochodzi z 1166 roku. Zamek zbudowali najprawdopodobniej panowie z Auhausen, mianowani na ministrów przez cesarza, który nazwał zamek imieniem miasta Lobeda. Jedną z przyczyn były prawdopodobnie dobre doświadczenia, jakie cesarz miał już z innymi ministrami w okolicy, którzy należeli do grupy rodzinnej. Wkrótce potem mieszkająca tu gałąź rodu przyjęła nazwę „ von Lobedeburg ”. Budowę zamku ukończono w 1185 roku.

W wyniku wojny Vogtlandów toczącej się w latach 1354–1357, w 1358 r. cesarskie panowanie Lobdeburgów przeszło pod zwierzchnictwo Wettynów. W 1450 roku książę Wilhelm Saksoński zdobył zamek podczas wojny domowej w Saksonii. Rodzina Pusterów była właścicielem zamku do 1591 roku. Kompleks zaczął wówczas popadać w ruinę, a kamienie wykorzystano między innymi do budowy mostu Saale niedaleko Burgau.

Iras

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply