Bydgoszcz

Posted by

Bydgoszcz to stolica województwa kujawsko-pomorskiego. Miasto może się poszczycić ósmą pozycją wśród największych miast w Polsce. Jest to też miasto zabytkowe, gdyż pierwsza pisemna wzmianka o Bydgoszczy pochodzi z 1238 roku. Na atrakcyjność miasta oprócz zabytków wpływa też ciekawe położenie nad dwoma rzekami Wisłą i Brdą, oraz Kanałem Bydgoskim. Wszystkie te szlaki wodne są częścią międzynarodowej drogi wodnej E70. Czasami można się spotkać z określeniem miasta – Bydgoską Wenecją, jest to trochę na wyrost, ale faktem jest, że życie Bydgoszczy toczy się wokół wody, a cieki wodne są wspaniale wykorzystane turystycznie. Miasto posiada piękną przystań, a bulwary pokrywają trasy spacerowe i rowerowe, wypożyczymy tu bez problemu rower miejski, który ułatwi nam zwiedzanie miejscowości. Bydgoszcz możemy podziwiać też z wody, gdyż kursują tu tramwaje wodne i bez problemu wypożyczymy sprzęt pływający. Symbolem miasta są zabytkowe spichrze nad Brdą, które widnieją też na oficjalnym logotypie miasta, oraz pomnik Łuczniczki. W tak krótkiej zajawce nie sposób wymienić wszystkich zabytków i atrakcji Bydgoszczy, ale na pewno warto zobaczyć: Stare Miasto, Katedrę Bydgoską, Kościół Piotra i Pawła, Bazylikę Mniejszą św. Wincentego, Wyspę Młyńską, Kanał Bydgoski z systemem śluz i budynek Opery Nova. Podstawowym i oryginalnym walorem Bydgoszczy jest jednak woda: rzeki, kanały, budowle hydrotechniczne, bulwary, nabrzeża, kaskady oraz elewacja zabudowy miasta od strony rzeki. Myślę, że na dokładniejsze opisy zabytków Bydgoszczy, każdego z osobna, przyjdzie czas w kolejnych wpisach. Dziś tylko zajawka na zachętę i podpowiedź kierunku podróży.

GPS:

  • 53.12213, 18.00037

Nawiguj: https://goo.gl/maps/6K24Rh9XTnN2

Dodał:

Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply