Camargue

Posted by

Południowa Francja, Camargue. Z jednej strony morze, z drugiej rozlewiska z flamingami.
Bardzo fajna miejscówka, we wrześniu 2015r. spędziliśmy tu dwie noce.
Dojazd wzdłuż plaży od strony Saintes Maries de La Mer. Droga szutrowa, wjazd dozwolony – ale na wjeździe ograniczenie wysokości do około 2,20 m (Berligo z dachowym boxem przeszło na styk). Jedziemy tak daleko jak można, po drodze jest kilka miejsc w których można się zatrzymać, a w pewnym miejscu szlaban i dalej wjazd już tylko dla rowerów i pieszych. My biwakowaliśmy gdzieś w okolicy 43.458674, 4.454423 W trakcie dnia parkowało tu trochę aut, ale wieczorem wszyscy się zwijali. Okolica jak na fotach – szeroka plaża, niewiele krzaków, brak pitnej wody i innych udogodnień – ale cisza, spokój, przestrzeń, widoki… Ogniska nie rozpalaliśmy, ale ktoś biwakował z namiotem na plaży i palił. Komarów na szczęście nie było. Idealne miejsce na rower, kąpiele, długie spacery.

GPS: 43.45868, 4.45446

Dodała: Anna Bańczyk

Zobacz na pełnej mapie Camargue

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

One comment

  1. W tym miejscu nie wolno rozbijać namiotów. W sierpniu 2019 rozbiłem tutaj namiot na jedną noc. Oprócz mnie był tu jeszcze jakaś inna ekipa z rozbitym namiotem. Rano przejechała policja i kazali nam zwinąć namioty. Jedyne co potrafili powiedzieć po angielsku (ja po francusku nie mówię) to „No Camping”. Obyło się jakichkolwiek reperkusji (nawet nas nie spisali) ale polecenie było dosyć stanowcze.

    Natomiast po drugiej stronie zatoki jest super kamping, no prawie. Ponieważ jest całkowicie darmowy to nie ma żadnej infrastruktury (poza przesypującymi się kontenerami na śmieci). Nie ma tam żadnych toalet (jedynie „zaminowane” wydmy). Nie ma tam również wody pitnej. Kamping bardzo popularny wśród surferów. Nazwa i lokalizacja GPS – „Parking plage de Beauduc” (N43.406869, E4.596703).

Leave a Reply