Camping pod Lasem – recenzja

Posted by

Dziesięć dni temu odwiedziliśmy Camping pod Lasem w Bolkowie. Po kilku dniowym pobycie chcemy wam zrecenzować to miejsce, gdyż jest warte odwiedzenia. Są wakacje więc obawialiśmy się ścisku, kampera na kamperze, ale miło się zaskoczyliśmy teren jest tak rozległy, że nikt nikomu nie przeszkadza i każdy znajdzie odpowiednie miejsce dla siebie. Cały obiekt podzielony jest na pięć oddzielnych sektorów, czyli jest w czym wybierać, a chcąc obejść cały teren można się nawet zmęczyć. Nam się udało, bo cały camping objechaliśmy z właścicielem Melexem. Sektory są położone w różnych miejscach, ale oczywiście są ze sobą skomunikowane, a czytelne oznaczenia ułatwiają poruszanie się po campingu.  Sektory te chcemy wam z osobna zaprezentować i opisać ich wady i zalety.

Najbardziej popularny jest sektor rodzinny, oznaczony numerem 3.

Sektor 3 nazywany jest sektorem rodzinnym, bo na jego terenie znajduje się basen, przez co chętnie stacjonują tu rodziny z dziećmi. Parcele ułożone są tu tarasowo, oferując rozległe panoramy na Sudety.

Znajduje się tu miejsce na biesiady przy ognisku. W razie złej pogody możemy skorzystać ze świetlicy z lodówką i aneksem kuchennym, ławami. Na świetlicy jest też kącik zabaw dla małych dzieci, tenis stołowy i piłkarzyki. Oprócz tego na terenie tej strefy mamy do dyspozycji boisko do piłki nożnej, oraz siatkówki plażowej.

Na najmłodszych czeka też niewielki staw, w którym mogą spróbować swoich umiejętności wędkarskich, lub popływać małą łódką.

Wszystkie parcele w sektorze 3 mają przyłącza prądowe i kilka ujęć wodnych. Sektor też posiada swój węzeł sanitarny z toaletami, łazienkami i pralką.

Sektor 1 można nazwać sektorem kameralnym.

To właśnie ten sektor wybraliśmy sobie na pobyt na campingu. Jest to miejsce dla ludzi ceniących sobie ciszę i spokój i co ciekawe, właśnie tacy ludzie to miejsce wybierają. Widać też, że wybiera je wielu gości z za granicy. Mieliśmy za sąsiadów Holendrów, Francuzów i Litwinów. Miejsce to jest fajnie zacienione, otacza je las, przepływa też tu niewielki strumień, więc jest to miejsce wyśmienite na upalne dni. Mimo, że ta strefa jest najmniejsza udało się też wygospodarować niewielki placyk zabaw dla dzieci.  Parcele mają przyłącza elektryczne i wodne, co jest bardzo wygodne, jeżeli ktoś chce mieć wodę podłączoną na stałe. Sektor posiada też swój węzeł sanitarny z łazienkami, toaletami i pralką. Tuż obok jest punkt zrzutu dla kaset wc.

W sektorze pierwszym oprócz miejsc na kampery i namioty, mamy możliwość skorzystania z noclegów w domkach. Jest tu też miejsce na ognisko, wiata z grillem i piec do pizzy. Właściciel campingu Robert, często urządza pieczenie pizzy dla całego campingu. Polega to na tym, że każdy przyrządza sobie samodzielnie pizzę na gotowym cieście, według własnego smaku, gustu i widzimisię, a Robert potem te działa sztuki wypieka w piecu opalanym drewnem.

Sektor 2 to widokowa strefa z tarasowymi parcelami.

Można to miejsce uznać za miejsce uniwersalne, teren jest duży, zapewnia miejsca zacienione i bardziej słoneczne, praktycznie z każdej parceli mamy widok na góry. Parcele mają przyłącza prądowe jest też kilka ujęć wody. W dolnej części strefy znajduje się okazały plac zabaw, który na pewno spodoba się waszym dzieciom.

Najnowsza strefa na campingu to sektor 4

Obecnie strefa przeznaczona jest pod zloty kamperowe, gdyż jest ogromna. Jeżeli chcecie zrobić tu zlot, to na pewno ta strefa pomieści wszystkich waszych uczestników. Zresztą właściciel jest otwarty na takie inicjatywy i ma do tego dobre zaplecze. Z tego sektora mamy panoramę 360 stopni na okoliczne wzgórza wraz z dwoma zamkami w Bolkowie i Świnach. Jedyną wadą tego miejsca jest brak cienia, ale jak zapewnia właściciel w tym roku po sezonie będą robione tu nasadzenia większych drzew, więc już w przyszłym sezonie miejsce to będzie atrakcyjne również w upalne dni. Standardowo, każda parcela ma podłączenie do prądu i kilka miejsc z wodą.

Góra Mocy

Góra mocy to wzgórze na terenie campingu, przeznaczone na różnego typu animacje, większe ogniska i głośniejsze imprezy, które w tym miejscu nie przeszkadzają gościom w strefach campingowych. Ze wzgórza roztacza się piękna panorama, a kiedy nie jest wykorzystywane do wyżej wymienionych aktywności, to można się tu rozbić z namiotem, by poczuć się jak na dzikim biwaku, gdyż nie ma tu żadnych udogodnień, poza widokami i intymnością.

Serwis kampera

Główny punkt serwisowy znajduje się przy recepcji. Możemy tu zlać szarą wodę, opróżnić i wypłukać kasetę wc oraz uzupełnić wodę pitną. Co ważne serwis możemy również zrobić nie będąc gościem campingu.

Podsumowanie

Camping Pod Lasem w Bolkowie z czystym sumieniem możemy polecić wszystkim, bo każdy znajdzie tu dla siebie miejsce. Czy będą to rodzinny z dziećmi, czy osoby szukające spokoju i ciszy. To też świetne miejsce na zwiedzanie Sudetów, bo w każdy ich zakątek jest stąd stosunkowo blisko. Najbliższa okolice też oferuje dużo ciekawych miejsc do odwiedzenia choćby rowerem. Od niedawna do Bolkowa mamy wygodny i szybki dojazd nową drogą ekspresową S3 która skomunikowana jest z autostradą A4 i dalej z innymi autostradami i drogami ekspresowymi. W przyszłości trasa ta poprowadzi nas do Czech. Wtedy np jednodniowa wycieczka do Pragi nie będzie żadnym problemem. Kolejny duży atut campingu to jego właściciel Robert, to taki człowiek orkiestra, który od świtu do wieczora czuwa byśmy się dobrze czuli na campingu, a po ciężkim dniu pracy jak tylko ma siły i czas stara się organizować wieczorne spotkana przy ognisku, pieczenie pizzy lub inne atrakcje.

Czy coś nam przeszkadzało, nie podobało, lub czegoś nam brakowało? Jedynym minusem jaki mogli byśmy dać, to brak jakiegoś małego sklepiku oraz baru, gdzie przy lanym zimnym piwie i przekąskach można by się bardziej zintegrować z innymi gośćmi. Choć i tutaj są plany idą w tym kierunku. Na pewno nie utrudnia to wypoczynku na campingu, bo leży on na obrzeżach miasteczka, w którym bez problemu uzupełnimy nasze potrzeby w markecie lub lokalnych sklepikach.

Warto wiedzieć, że pojazdy oznaczone naszą grupową naklejką mogą tu liczyć na rabat.

Ceny i inne informacje o tym miejscu znajdziecie na oficjalnej stronie campingu – https://campingpodlasem.pl/

Dane kontaktowe:

Camping „Pod Lasem”
Robert Bzowy
Świny 17a
59-420 Bolków
woj. dolnośląskie
tel. kom.: +48 508 677 106
email: info@campingpodlasem.pl

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply