Carnac

Posted by
No votes yet.
Please wait...

Najbardziej tajemnicze miejsce w trakcie naszego pobytu z w północnej Francji. W pobliżu miasteczka Carnac znajduje się największe na świecie nagromadzenie megalitów. Większość zgromadzona jest w trzech skupiskach – Le Menec, Kermario i Kerlescan. Na pozór to nic imponującego – ot, ustawione w niezbyt równe rzędy kamienie. Tyle, że jest ich ponad 3 tysiące i zostały tu ustawione około 4500 – 5000 lat temu. Do tej pory nie udało się ustalić w jakim celu zostały zgromadzone, podejrzewa się ich religijne znaczenie, jednak to wciąż tylko hipotezy.

Menhiry rozsiane są na dość sporym terenie, jeśli chcemy zapoznać się z nimi w wygodny sposób, możemy wykupić wycieczkę turystyczną „kolejką”. Podczas 50-minutowej podróży dowiemy się co nieco o samym miasteczku, jak i megalitach. Koszt: 7,5 Euro, dostępny jest audiobook w wersji polskiej.

Do części megalitów warto się przespacerować – polecam podejść leśną ścieżką do Tumulusa de Kercado i zajrzeć do wnętrza grobowca. Kolejnym menhirem dla którego warto zagłębić się w las jest Grand Manio – największy w Carnac menhir mierzący 6,5 m wysokości.

Z podstawowymi informacjami można też zapoznać się w muzeum – centrum informacji przy głównym parkingu, stąd też rusza kolejka.

GPS (parking): 47.591148, -3.083391

Nawiguj: https://goo.gl/maps/iSgRLxwzeNgbdZJDA

Dodała: Anna Bańczyk 

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Leave a Reply