Castillo de Colomares

Posted by

Castillo de Colomares to w większości nieodkryta atrakcja pośrodku niczego w samym sercu andaluzyjskiego Costa del Sol. Monument, jak zwykło się go określać, stoi na zboczu wzgórza z pięknym widokiem na wybrzeże. Mimo niesamowitego wyglądu nie jest unikatowym zabytkiem, a pomnikiem zasponsorowanym i wybudowanym przez jednego człowieka ku czci Krzysztofa Kolumba i jego wyprawy do Ameryki. Zameczek powstał w połowie lat 90tych z inicjatywy hiszpańsko-amerykańskiego lekarza. Na bardzo niewielkiej przestrzeni łączy ze sobą w abstrakcyjny misz-masz wszystkie style architektoniczne powszechne pośród andaluzyjskich zabytków – bizantyjski, romański, gotycki i mauretański mudejar. W wielu miejscach skrywa masę drobnych symboli nawiązujących do trzech religii obecnych na tych terenach na przestrzeni wieków (tzn chrześcijaństwa, islamu i judaizmu). Dodatkową atrakcją jest wpisana do Księgi Rekordów Guinessa najmniejsza kaplica na świecie (o powierzchni poniżej dwóch metrów kwadratowych). Atrakcja nie jest duża i zwiedza się ją w całości w pół godziny, maksymalnie godzinę jeśli chcemy porobić sobie dużo zdjęć (a jest ku temu okazja, sceneria jest piękna, dobra miejscówka na sesję fotograficzną). Koszt biletu wejściowego to 2 Euro.

Najlepiej dojechać tu po drodze i przy okazji – bardzo niedaleko przebiega autostrada AP-7, od zjazdu na La Morera do Colomares jest niewiele ponad 2km. Możemy też zjechać z nadmorskiej drogi N-340 na wysokości Torremuelle i przejechać wąską stromą drogą w górę zbocza przejeżdżając przez kilka malutkich białych miasteczek. Tą drugą opcję można fajnie połączyć z objazdówką po całym Costa del Sol. Ogólnie jeżeli jedziemy pomiędzy Malagą a Fuengirolą, Marbellą czy Gibraltarem warto zboczyć z trasy na chwilę i zobaczyć Colomares, jednak sama atrakcja nie jest aż tak wartościowa, żeby planować wycieczkę tylko do niej. Pod samym Colomares znajduje się niewielki parking na kilka samochodów, jednak jako że nie jest to bardzo oblegana atrakcja raczej nie powinno być problemu z miejscem.

GPS 36.590559, -4.572756

Lokacja: Hiszpania, Andaluzja, Costa del Sol

Data pobytu: Listopad 2017

Nawiguj: https://goo.gl/maps/atUTJqyzUyHdmbxz5

Dodał: Piotr Kielar

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply