Cerkiew w Czeremsze Wsi

Posted by

Czeremcha wieś to wieś na Podlasiu, tuż obok miejscowości Czeremcha. Tutejsza prawosławna cerkiew Świętych Kosmy i Damiana często też znana pod wezwaniem św. Proroka Eliasza pochodzi z 1797 roku. Tą zrębową, salową konstrukcję postawiono na planie ośmioboku i oszalowano deskami. Podczas przebudowy w 1920 roku świątynia zyskała ośmioboczną wieżą-dzwonnicą nakrytą ośmiobocznym dachem namiotowym z cebulastym hełmem. Natomiast dwuspadowy dach wieńczy mniejsza wieżyczka zwieńczona kopułką. Cerkiew od 2001 roku wpisana jest do rejestru zabytków.

GPS: 52.51954, 23.32017

Nawiguj: https://goo.gl/maps/2YqYZ5edekwsKP5P6

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply