Cerkiew w Groşi

Posted by

Podróżując po Rumunii i jadąc drogą DN 76 ze Ştei do Vârfurile, warto odbić w bok i zajechać do wioski Groşi. W wiosce położonej we wschodniej części masywu Codru Moma, w dolinie rzeki Curet znajdziemy niewielką, acz piękną cerkiewkę. Świątynia poświęcona jest Wniebowstąpieniu Pańskiemu i została wybudowana w latach 1754-1760 w Tohesti. Do Groşi została przeniesiona 1927 roku. Jest to drewniana konstrukcja zrębowa, lecz z zewnątrz otynkowana. Orientowana, z drewnianą wieżyczką przykrytą kopułą. Niestety nie udało nam się zajrzeć do środka, a w internecie ciężko znaleźć cokolwiek więcej na temat tej cerkwi, którą odkryliśmy tak naprawdę przez przypadek.

GPS: 46.3723, 22.54499

Nawiguj: https://goo.gl/maps/qUY3Gp1sEBr

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply