Cerkiew w Jelićce

Posted by

W Republice Serbskiej, na terenie Bośni i Hercegowiny, pomiędzy miastami Prijedor i Banja Luka zachowało się sporo pięknych drewnianych cerkwi. Jedna z nich znajduje się w wiosce Jelićka. Tutejsza cerkiew datowana jest na 1841 rok i wybudował ją Jovo Čanak z Prijedor. Cerkiew w 2010 roku przeszła gruntowną renowację. Odrestaurowano ikonostas i chór. Od 2005 roku drewniana świątynia chroniona jest jako zabytek narodowy. Obok drewnianej budowli stoi nowsza murowana z 1991 roku.

GPS: 44.82661, 16.94224

Nawiguj: https://goo.gl/maps/rGUVNPZN8E43LCRj9

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply