Cerkiew w Maćkowiczach

Posted by

Nad Bugiem, w Gminie Mielnik, w województwie podlaskim leżą Maćkowicze. Możemy tu zobaczyć Cerkiew Świętych Cyryla i Metodego. Ta drewniana cerkiew nie jest obiektem zabytkowych, ale warto ją zobaczyć jako przykład tutejszej architektury sakralnej. Prawosławną świątynię wybudował w latach 1995–1997 Włodzimierz Sołomianka, a konsekracja miała miejsce 24 maja 1997 r.

Jest to konstrukcja zrębowa, szalowana deskami, jednonawowa – salowa, czyli bez wyodrębnionego prezbiterium, zamknięta trójbocznie. Wieżę z dzwonnicą osadzono na nawie i wieńczy ją dach namiotowy, natomiast dach cerkwi jest dwuspadowy. Zarówno dach cerkwi jak i wieży, wieńczą niewielki wieżyczki z kopułkami. Cerkiew na co dzień jest zamknięta i możemy ją tylko obejrzeć z zewnątrz. Wnętrze można zobaczyć jedynie w czasie mszy, która odbywa się tu tylko w niedzielę i 24 maja.

GPS: 52.37467, 22.94706

Nawiguj: https://goo.gl/maps/gxFLjJBxdukDYd5B7

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply