Cerkiew w Omarskiej

Posted by

Omarska to niewielka wieś w Bośni i Hercegowinie, na terenie Republiki Serbskiej. Położona jest w pobliżu miasta Prijedor. W miejscowości znajdziemy piękną drewnianą cerkiew Wniebowstąpienia Pana Jezusa Chrystusa. Jaj budowa rozpoczęła się w 1893 roku, a wiernym świątynię oddano w 1922 r. Obecnie nie różni się znacząco od oryginału, wewnątrz znajduje się kilka relikwii i ikon. Wśród nich wyróżnia się całun, dzieło artysty z XIX wieku, ikona Trzech Świętych Hierarchów, która została przekazana kościołowi w 1899 r i ikona św. Sawy, ofiarowana w 1935 r. W 2013 r. powstał nowy ikonostas, wykonano również renowację całego wnętrza kościoła.

GPS: 44.91589, 16.91477

Nawiguj: https://goo.gl/maps/pNZsxsEXvj2QwC628

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply