Cerkiew w Zubaczach

Posted by

Cerkiew Opieki Matki Bożej w Zubaczach to świątynia prawosławna, należąca do dekanatu Kleszczele diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Znajdziemy ją w samym centrum wsi, która leży na Podlasiu, w powiecie hajnowskim, w gminie Czeremcha. Cerkiew wzniesiono w 1895 roku, w miejscu poprzedniej, która spłonęła. Jest to budowla orientowana, drewniana konstrukcji zrębowej, postawiona na planie krzyża łacińskiego. Nad nawą wyróżnia się ośmioboczna wieża zwieńczona cebulastą kopułą, mniejsza wieżyczka znajduje się nad kruchtą. Obok cerkwi stoi drewniana dzwonnica z tego samego okresu co cerkiew.

GPS: 52.45037, 23.31061

Nawiguj: https://goo.gl/maps/4Zkmswm4doJhNDeg6

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply