Cmentarz Łyczakowski we Lwowie

Posted by

Cmentarz położony w wschodniej części Lwowa, miejsce pochówku wielu zasłużonych dla Polski i Ukrainy ludzi kultury, nauki i polityki. Na cmentarzu znajduje się wiele zabytkowych nagrobków, pomników, kaplic, kolumn oraz obelisków o wysokiej wartości artystycznej.

Główna alejka i groby znajdujące się wzdłuż jej są zachowane w dobrym stanie, część poza głównym szlakiem nie jest już tak dobrze zachowana, ale widać ciągłe prace i najprawdopodobniej w przyszłości zostaną otworzone nowe alejki.Wśród osób pochowanych na cmentarzu znajduje się między innymi pomnik Marii Konopnickiej, kaplica Baczewskich czy Seweryna Goszczyńskiego.Wejście na teren cmentarza kosztuje coś koło 35-40 UAH

GPS: 49.83151, 24.05174

Nawiguj: https://goo.gl/maps/VVj1zmKNbq8gpx9m9

Dodał: Damian Cioo

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply