Coober Pedy

Posted by

Światowa stolica wydobycia opali. Stąd pochodzą najdroższe i najpiękniejsze kamienie półszlachetne o nazwie opal. Nazwa miasteczka w języku aborygenów znaczy „biały człowiek w dziurze”. I rzeczywiście, większość budynków jest wydrążona w skale z powodu ogromnych upałów.
Miasteczko nie jest malownicze (generalnie pełno szop, składzików i różnego złomu), ale można zwiedzić tutaj podziemny kościółek, spać w podziemnym hotelu i na podziemnym polu namiotowym. A przede wszystkim odwiedzić sklepy i szlifiernie opali.
Okolica miasteczka jest poogradzana i wszędzie widać charakterystyczne kopce powstałe przy wydobyciu opali.

GPS: 29.014933, 134.754579

Nawiguj: https://goo.gl/maps/CCa5bSzjM822

Dodała: Aleksandra Ola

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply