Creuzburg

Posted by

Współrzędne GPS:
51.05202348615436, 10.248184748068155
Kraj / województwo:
Niemcy
Opis atrakcji:

Creuzburg leży w środku zielonego serca Niemiec, gdzie Werra przekopała się przez wapienne góry przez tysiące lat żmudnej pracy. Góry wapienne muszlowe Wisch, Wallstieg i Ebenauer Kopf otaczają miasto jak tło i wraz z zamkiem Creuzburg w centrum nadają mu urok naturalnej dekoracji scenicznej. Na południu widok rozciąga się na żyzną łąkę Werra i wzgórza Turyngii w oddali. Creuzburg (na początku: Milingen) był znany jako osada od ponad 1200 lat, a prawa miejskie posiada od 1213 roku.

Historia małego miasteczka, które jeszcze kilka lat temu znajdowało się w większości w otulinie wielkich mocarstw, była bogata w wydarzenia. Zapewne dlatego ich rozwój, który tak obiecująco rozpoczął się w średniowieczu, był wielokrotnie utrudniany. Ostatni poważny cios otrzymał pod koniec II wojny światowej, kiedy około 85 procent jego powierzchni uległo zniszczeniu. W rezultacie wiele z tego, co faktycznie definiuje miasto w jego wieku, zostało utracone.

Mimo to jest to jedno z siedmiu najstarszych miast Turyngii. Świadczą o tym liczne obiekty historyczne i pomniki archeologiczne.

dodał: Iras

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply