Dawna Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu

Posted by

Budynek dawnej biblioteki uniwersyteckiej we Wrocławiu, swoim wyglądem bardziej przypomina zamek niż czytelnię. Gmach ten został wybudowany w latach 1887-1891 i nosił wtedy tytuł najbardziej prestiżowej wrocławskiej budowli miejskiej końca XIX wieku. Położony jest pomiędzy ulicami Karola Szajnochy i Kazimierza Wielkiego w obrębie Starego Miasta.

Wybudowany jest z cegły z kamiennymi detalami, posiada okazałą wieżę z zegarem i skomplikowaną konstrukcję dachów. Neogotycka forma budynku fascynuje do dziś i została zaprojektowana przez ówczesnego architekta miejskiego Richarda Plüddemanna. Budynek pełnił funkcję biblioteki do lat 2013-2014, wtedy przeniesiono wszystkie zbiory ok. 225.100 woluminów do nowego budynku przy ul. Fryderyka Joliot-Curie 12.

GPS: 51.10873, 17.02799

Nawiguj: https://goo.gl/maps/AhptxCT9oRW5j7hu9

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply