Delfy

Posted by

Delfy to jedno z najważniejszych skarbów kultury greckiej. Malowniczo położone na stoku masywu Parnasu – drugiej co do wielkości góry w Grecji. Znajdują się tu ślady po najważniejszym antycznym miejscu kultu w starożytnej Grecji – świątyni Apollina w Delfach. To właśnie tutaj przebywała Wyrocznia, która przepowiadała przyszłość. Świątynia i wyrocznia delficka miały olbrzymie znaczenia w całym antycznym świecie, nie tylko w Grecji. Przybywano tu po radę nawet z Egiptu czy z krain znajdujących się na terenie dzisiejszej Turcji. Stanowisko archeologiczne w Delfach zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury Unesco. Polecam zwiedzać w godzinach porannych albo popołudniowych ze względu na upał. Parking przy muzeum.

GPS: 38.47978, 22.49992

Nawiguj: https://goo.gl/maps/yQcwbMN8ZJkGNWgQA

Dodał: Wojtek Bednarz

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply