Dom Przyrody Morawskiego Krasu

Posted by malgosia
No votes yet.
Please wait...
 1. 49.361990,16.709990
 2. Dom Przyrody Morawskiego Krasu.
 3. Czechy.
 4. Parking.
 5. W cichym, leśnym wąwozie, przy dwóch jaskiniach: Katerinska i Punkevni.
 6. Asfalt.
 7. Dojazd drogą asfaltową.
 8. Dla wszystkich pojazdów.
 9. Na kilka pojazdów.
 10. Na parkingu Śmietniki, nieopodal- w Domu Przyrody Morawskiego Krasu toalety, coś w rodzaju dużej wiaty, ogólnodostępny punkt czerpania wody wodociągowej.
 11. W pobliżu miejsca na ognisko.
 12. Miejsce w lesie, ale nie wiem, czy można zbierać opał.
 13. Namiotów nie było, ale parking przylega do dużej łąki.
 14. Miejsce spokojne, na końcu ślepej uliczki, brak oświetlenia.
 15. Kilkaset metrów dalej hotel z restauracją. Przed hotelem oświetlony parking płatny tylko za dnia.
 16. Nie pamiętam jak z zasięgiem internetu….
 17. Czerwiec 2018 roku.

Z parkingu (BIWAK) wiedzie żółty szlak (patrz mapa) łagodnym wzniesieniem do przepaści Macocha. Warto pójść nieco dalej, aż do urokliwego punktu widokowego „Konsky Spad”, następnie wrócić do Macochy i niebieskim szlakiem zejść do jaskini Punkva. Istnieje też możliwość zjechania kolejką gondolową. Po zwiedzeniu jaskini powrót ok. 2km wąwozem „Pusty Źleb”(nadal szlak niebieski) pod Dom Przyrody MK. Zmęczeni mogą pokonać ten odcinek „kolejką”, czyli traktorem ciągnącym przyczepę.
Kilkaset metrów od parkingu kolejna jaskinia – Katerinska, i za kolejne 200 metrów ciekawa formacja skalna „Certovy Most”.

GPS: 49.36199, 16.70999

Nawiguj: https://goo.gl/maps/BHBAH53kmAtgn4MVA

dodała: Kasia Sz

Chcesz mieć dostęp do pełnej mapy ze wszystkimi miejscami na świecie? Przeczytaj opis grupy i dodaj swoje trzy miejsca w grupie biwakowej na FB https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowaWszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Leave a Reply