Dom ze stali

Posted by

Atrakcja dość nietypowa, ale jest to unikat na skalę europejską. Dom został wykonany z stalowych płyt zespawanych z sobą ustawionych na ceglanych fundamentach. W sumie w Zabrzu powstało 5 takich i jeden w Opolu. Powstały one jako eksperyment Zabrzańskiej huty Donnersmarcka. W nienaruszonym stanie został się tylko ten z 1927 roku. Pozostałe zostały ocieplone i odmalowane i przez to straciły swój charakter.

Dojazd dobry dla wszystkich pojazdów, miejsce parkingowe trzeba znaleźć gdzieś w pobliżu. Dom znajduje się na osiedlu mieszkalnym i cały czas w nim mieszkają lokatorzy.

Woj. śląskie, Zabrze, ul. Cmentarna 7D.

GPS: 50.308221, 18.793975

Nawiguj: https://goo.gl/maps/XxgzSokjvKAwDjvx6

Dodał: Przemek Okularczyk

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply