Drewniany kościół w Smarchowicach Śląskich

Posted by

Smarchowice Śląskie, to wieś położona w województwie opolskim, w Gminie Namysłów. Znajdziemy tu piękny, po ewangelicki drewniany kościółek z 1603 roku. Choć zapiski mówią, że kościół w Smarchowicach istniał już w 1580 roku. Świątynia była wielokrotnie remontowana, ale mimo to zachowała swój pierwotny wygląd. Po II wojnie światowej obiekt przeszedł w ręce kościoła rzymskokatolickiego i obecnie należy do Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Przeczowie, jako kościół pw Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest to jednonawowa, orientowana konstrukcja zrębowa, wzniesiona na fundamencie z cegły. Całość przykryta jest dwukalenicowym dachem gontowym zwieńczonym czworoboczną drewnianą wieżyczką. Wewnątrz znajdziemy późnorenesansowy ołtarz i ławy z XVII wieku, ambonę z 1604 roku, oraz ciekawe witraże.

GPS: 51.05269, 17.60962

Nawiguj: https://goo.gl/maps/WfjU5ewHenm

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply