Droga na Mangart

Posted by

1. GPS: 46.423588, 13.594891
2. Nazwa miejsca: Słowenia, droga na Mangart 
3. Kraj: Słowenia
4. Rodzaj miejsca: zwykły parking bez infrastruktury / odrobinę wcześniej jest ławeczka ze stolikiem
5. Okolica: nad rzeką, niedaleko zjawiskowy most
6. Rodzaj nawierzchni miejsca: asfalt
7. Dojazd drogą: asfaltową
8. Dla pojazdów: wszystkich / nie wiem jak kwestia z przyczepami bo jest koniec drogi i może być problem z wycofaniem, ale w związku z tym, że nie jeździłem z przyczepą nigdy to nie wiem jak wygląda kwestia manewrowania. Widać na zdjęciu kampery stoją tyłem więc może wjechali od razu tyłem bo zjazd do miejsca jest w dół więc może łatwiej wjechać niż później cofając pod górę.
9. Ilość miejsca: 4 spokojnie się zmieszczą jedynie kwestia wzajemnego zastawienia się
10. Infrastruktura: brak
11. Ognisko: brak śladów po ogniskach/zakaz rozpalania ognia
12. Możliwość rozbicia namiotu: nie
13. Niedogodności i zakazy: w pobliżu droga – most
14. Inne zalety: piękny widok na most i góry, poniżej szum wodospadu
15. Zasięg i internet: nie pamiętam, ale raczej słabo może być ze względu na fakt, że miejsce otoczone praktycznie z każdej strony górami.
16. Data pobytu: czerwiec 2019

Nie zostawałem na noc. Jedynie widziałem stojące kampery i z racji później pory obstawiam, że mieli plan zostać na noc. Miejsce jest tuż obok początku trasy 902 prowadzącej pod Mangart więc jeśli ktoś chciałby się wybrać a ma za duże auto to może warto by próbować właśnie tam zostawić auto / przyczepę i jechać ewentualnie łapać stopa. W dość bliskiej odległości jest most z którego pewnie dobiega trochę hałasu.

Jeszcze takie małe słowo wyjaśnienia. Nie mam kampera / przyczepy i moje doświadczenie biwakowania na dziko jest marne, a miejsce dodaje ze względu właśnie na fakt, że widziałem tam kampery i może komuś się przyda.

Nawiguj: https://goo.gl/maps/xDsV3LSfrC7sirhY6

dodał: Grzegorz Niedziałek

Chcesz mieć dostęp do pełnej mapy ze wszystkimi miejscami na świecie? Przeczytaj opis grupy – https://grupabiwakowa.pl/opis-grupy-biwakowej/ i dodaj swoje trzy miejsca w grupie biwakowej na FB https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply