Dworzec Białowieża Towarowa

Posted by

W odległości ok. 4 km od Białowieży znajduje się Dworzec Białowieża Towarowa. Jest to cudem uratowany obiekt, który po prostu trzeba uwzględnić w planach podróży. Na dworzec ten przyjeżdżał sam car Romanow, udając się na polowania w Puszczy Białowieskiej. Obecnie znajduje się tam wspaniała Restauracja Carska serwująca wykwintne dania, oraz hotel w wyremontowanych starych wagonach – salonkach i budynkach stacyjnych. Każde pomieszczenie urządzone jest z wyjątkowym gustem z wykorzystaniem zabytkowych mebli i bibelotów. Proponowane są przejazdy drezyną i spacery do Puszczy jak również odwiedziny w miejscu mocy. Byliśmy tam w 2014 r.

GPS: 52.690231, 23.873587

Nawiguj: https://goo.gl/maps/LZqsszkwAuu2xmc7A

Dodał: Edward Drozdowski

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

One comment

  1. Jedno z najbardziej urokliwych miejsc na Podlasiu.
    Można przejechać się ręczną drezyną, zjeść obiad w restauracji przy stoliku, który ustawiony jest na nieczynnych torach kolejki wąskotorowej.
    Obok stacji znajduję się kilka zabytkowych składów kolejki.

Leave a Reply