Dworzec Zawidów

Posted by

Ciekawe odkrycie, podczas naszej wielkanocnej wyprawy. W drodze z Worka Turoszowskiego do Kotliny Kłodzkiej natrafiliśmy na ciekawy obiekt w miasteczku Zawidów na Łużycach Górnych. Do miasta wjechaliśmy podrzędną drogą od zachodu i natrafiliśmy na monumentalną budowlę byłego dworca kolejowego. Taki ogromny budynek na przedmieściu małej miejscowości wzbudził naszą ciekawość. Ponieważ była to Sobota Wielkanocna, zatrzymaliśmy kilka mieszkanek okolicznych domów, wracających ze święconką. Okazało się, że dworzec ten był ważnym punktem sieci PKP. Przejeżdżały i zatrzymywały się tu międzynarodowe pociągi, był ważnym punktem na trasie Bogatynia – Warszawa, a w wielkim budynku mieściły się polskie i czechosłowackie Straże Graniczne i Urzędy Celne. Dziś zabudowania częściowo niszczeją, tylko część jest wykorzystywana do odprawy ruchu towarowego, a na piętrze mieszkają prawdopodobnie rodziny pracowników PKP. Miasto leży przy drodze 355 i naprawdę warto odrobinę zboczyć z trasy, aby obejrzeć ten niesamowity kompleks budynków dworcowych.

GPS: 51.026509, 15.029678

Nawiguj: https://goo.gl/maps/ixkP6mCusJGbEhDf6

Dodał: Edward Drozdowski

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply