Eleousa

Posted by

Mało znana miejscowość rodyjska. Raczej omijana, gdyż leży w głębi lądu. Ale dzięki temu jest tu chłodniej, wieje lekki wiaterek, a drzewa dają cień.
Miasteczko, a może jest to wioska, jest niewielkie ale plątanina ulic potrafi ogłupić nawet GPS. Wyznaczona trasa się gubi, zakręty, kierunkowskazy po grecku też nie ułatwiają sprawy. Ale tak zwaną metodą prób i błędów, wspomagając się mapą papierową można przejechać i dotrzeć gdzie się chce.
Atrakcją Eleousy jest opuszczone centrum. Zbudowane na planie prostokąta, na bokach którego wybudowano jednopiętrowe budynki oraz kościół. Zabudowania powstały prawdopodobnie za okupacji włoskiej, ale nigdzie nie znalazłam potwierdzenia tej informacji.
Miejsce jest jak najbardziej fotogeniczne, a dla wielbicieli opuszczonych budynków lub urbexów powinno stanowić absolutny „must have” na Rodos. Do budynków można bez problemu wejść i pooglądać.

GPS: 36.27404, 28.02711

Nawiguj: https://goo.gl/maps/EavCrTLyJAH2

Dodała: Aleksandra Rodęs

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacj

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply