Ejlat

Posted by
Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Południowy Izrael, plaża nad Morzem Czerwonym między Ejlatem a granicą z Egiptem (Taba). Super miejsce, zarówno dla „namiotowców” jak i „kamperowców”. Dużo miejsca do parkowania tuż przy plaży. Namioty na piaszczystej plaży (można nawet 2 m od brzegu, jak ktoś chce). Wypas z udogodnieniami: bieżąca woda w publicznych kranach (można też pozmywać i poprać bo są „zlewo-rynny”, darmowe wifi miejskie, wc i prysznic tuż obok (knajpa). W tejże knajpie można dogadać się odnośnie ładowania sprzętów elektrycznych. Po drugiej stronie drogi baza nurkowa, gdzie można wypożyczyć płetwy, maski itp. Atrakcje na miejscu: tuż przy brzegu bardzo ładna rafa (dosłownie 10 m od namiotu), a po drugiej stronie drogi góry Ejlat ze szlakami. W odległości do godziny jazdy atrakcji jest dużo więcej (Czerwony Kanon, dolina Timna, sporo pięknych szlaków w górach itd.) My byliśmy w okresie noworocznym i było zaje…fajnie; bardziej w sezonie może być tłoczniej.

GPS:

  • 29.50056, 34.9153

Dodał:

Jacek Bronowski

Chcesz mieć dostęp do pełnej mapy ze wszystkimi miejscami na świecie? Przeczytaj opis grupy i dodaj swoje trzy miejsca w grupie biwakowej na FB https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Leave a Reply