Etretat

Posted by

Etretat to jedno z najpopularniejszych miasteczek Alabastrowego Wybrzeża. Nic dziwnego, z obu stron otaczają je wysokie, białe klify – Falaise d’Aval od zachodniej strony, oraz Falaise d’Amont od wschodu. Szczególnie przy błękitnym niebie wygląda to naprawdę malowniczo, a charakterystyczny łuk skalny i samotna biała iglica to chyba najpopularniejsze motywy zdjęć z tej części wybrzeża.

Na Falaise d’Amont stoi niewielka kamienna kaplica, oraz pomnik upamiętniający dwóch lotników, którzy w roku 1927 podjęli próbę przelotu nad Atlantykiem. Próba zakończyła się niepowodzeniem, a tutaj widziano ich po raz ostatni.

Wzdłuż żwirowej plaży poprowadzono deptak, a na jego obu końcach trafimy na ścieżki, którymi możemy dostać się na górę klifów. Zresztą, jeśli mamy czas i ochotę na dłuższy spacer – to ścieżka biegnie dalej, wzdłuż wybrzeża, czasem schodząc do plaży a czasem wspinając się na klify – więc można wybrać się i na całodniową wycieczkę.

Miasteczko jest dość ciasno zabudowane, z miejscami parkingowymi nie jest tu łatwo, chyba wszystkie są też płatne.

GPS: 49.708257, 0.202588

Nawiguj: https://goo.gl/maps/f3HWuqoZvGBtwDsG8

Dodała: Anna Bańczyk

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply