Fachwerkmuseum im Ständerbau

Posted by

Współrzędne GPS:
51.78824306309931, 11.140531143399349
Kraj / województwo:
Niemcy
Opis atrakcji:

Wyjątkowa wartość historyczna miasta Quedlinburg i jego doskonale zachowana średniowieczna zabudowa spowodowała wpisanie go na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W wciąż w dużej mierze zamkniętym, średniowiecznym zespole miejskim u podnóża historycznego Schlossbergu, pomimo znacznych zniszczeń w ostatnich dziesięcioleciach, zachowało się 2069 domów z muru pruskiego. Quedlinburg jest zatem uważany za największy zabytek w Niemczech .

Jedyne tego typu muzeum o konstrukcji szachulcowej w Niemczech mieści się w budynku z pierwszej połowy XIV wieku. W konstrukcji słupowo-ryglowej belki pionowe, tzw. „podpory”, otaczają bryłę domu od podstawy lub od progu podstawowego aż po dach. Belki stropowe są „wstrzeliwane” przez kołki, dzieląc dom na dwie kondygnacje. Czopy z drewnianymi zawleczkami chronią przed siłami ciągnącymi i pchającymi.

Muzeum konstrukcji szachulcowej w wolnostojącym budynku dostarcza informacji o historii architektury szachulcowej w Quedlinburgu od XIV do XIX wieku oraz o działaniach restauratorskich i rekonstrukcyjnych w mieście Quedlinburg, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Rozwój stylistyczny budynków z muru pruskiego jest jasno wyjaśniony za pomocą modeli.

Iras

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply