Filharmonia Opolska

Posted by

Współrzędne GPS:
50.66592054379071, 17.923683906199894
Kraj / województwo:
Polska / Opolskie
Opis atrakcji:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej założona została w 1952 roku jako Opolska Orkiestra Symfoniczna. Już po pięciu latach działalności zespół przemianowano na Państwową Orkiestrę Symfoniczną w Opolu, od 1969 roku noszącą imię Józefa Elsnera – kompozytora nierozerwalnie związanego z ziemią opolską. Swą obecną nazwę orkiestra przyjęła w 1972 roku, kiedy to decyzją Ministra Kultury i Sztuki powołana została Państwowa Filharmonia im. Józefa Elsnera w Opolu. W ciągu blisko siedemdziesięciu lat swojej działalności Orkiestra gościła wielu światowej sławy dyrygentów, kompozytorów oraz solistów.

Filharmonia mieści się w nowoczesnym obiekcie usytuowanym w samym centrum miasta, tuż przy malowniczym Kanale Młynówka. W rozbudowanym gmachu Filharmonii funkcjonuje klimatyczny Klub Muzyczny, gdzie można napić się dobrej kawy i poczuć kojący wpływ muzyki. Budynek przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Iras

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply