Fort du Hackenberg

Posted by

Fort du Hackenberg, chyba najpotężniejszy zespół bojowy Linii Maginota. Zachowany w idealnie doskonałym stanie, gotowy do walki. Wart wiedzenia po stokroć, ale nie jest to najłatwiejsze zadanie.

Dane o zwiedzaniu są z 2014 roku, może ktoś był później i coś się zmieniło – to poproszę o uzupełnienie. Generalnie najlepszym dniem do zwiedzenia jest niedziela. Koszt wstepu od osoby (2014r) to 10 euro. Koniecznie trzeba zabrać ciepłe ubranie, bo w forcie bez względu na porę roku panuje jakieś 12 stopni. Należy zjawić się na miejscu ok. 13:00 – bo wchodzą tylko dwie grupy dziennie.

Dojazd – niedaleko Thionville, w wiosce o nazwie VECKRING (kod pocztowy dla nawigacji – 57920) znajduje się droga dojazdowa do Ouvrage du Hackenberg, czyli Fortu du Hackenberg. Droga jest wąska, jednokierunkowa i kręta. Przed samym fortem znajduje się duży parking, bez kłopotu da się zaparkować. Zwiedzanie dostępne w kilku językach, niestety bez polskiego, nie są też dostępne audiodeskryptory (przynajmniej w 2014 roku). Jeśli więc nie władacie francuskim/angielskim/niemieckim – będzie dużo trudniej.

Koordynaty punktu gdzie trzeba skręcić do fortu (przy czołgu) – 49.335183, 6.362513. Koordynaty samego parkingu przy forcie – 49.341355, 6.365570

I jeszcze moja notka z bloga sprzed lat – tam nieco więcej informacji, a powyższe do celów dodania do mapy.http://biegala.blogspot.com/2014/06/fort-du-hackenberg.html

GPS: 49.34135, 6.36556

Nawiguj: https://goo.gl/maps/ZxcHRwfTB822

Dodał: Piotr Biegała Diesel

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply