Gerberoy

Posted by

Francuskie stowarzyszenie „Les Plus Beaux Villages de France” od 1982 roku tworzy listę najpiękniejszych wiosek tego kraju. Gerberoy jest jedną ze 158 wymienionych na niej miejscowości. Pamiętające czasy średniowiecza, położone na pograniczu Normandii i Pikardii Gerberoy wypiękniało dodatkowo w XIX wieku. Wtedy to malarz Henri la Sidaner założył tu ogród różany i zapoczątkował ozdabianie domostw różanymi krzewami. Teraz miasteczko jest nazywane miastem tysiąca róż.

Rzeczywiście miasteczko jest bardzo urokliwe – brukowane uliczki, mnóstwo kwiatów, szachulcowe, niewielkie kamieniczki. Nie jest duże, spokojnie możemy obejść całość spacerem. Jeśli chcemy spędzić tu więcej czasu – można wstąpić do klimatycznej restauracji. Mimo, że spotkamy tu wielu turystów, wioska wygląda dość naturalnie, nie zamieniła się do reszty w sklep z pamiątkami.

Obok miasteczka jest spory, trawiasty parking – idealnie nadający się nie tylko na postój, ale i nocleg.

GPS (parking): 49.531894, 1.848223

Nawiguj: https://goo.gl/maps/Enfwqq736BFEpXnL7

Dodała: Anna Bańczyk

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply