Golden Eyes – Národní památník odposlechu

Posted by

W Czechach, W zalanych kamieniołomach granitu niedaleko miasteczka Lipnice nad Sázavou grupa młodych kamieniarzy pod kierunkiem Radomíra Dvořáka wyrzeźbiła trzy, prawie trzy metrowe płaskorzeźby przedstawiające gigantyczne ucho, usta i oczy, instalacje te powstały jako symbol szpiegowania w dawnych reżimach. Golden Eyes czyli złote oczy powstały jako ostatnie 14 września 2007 roku.

Rzeźby rozproszone są w różnych miejscach Wokół miasteczka, ale można je wszystkie zobaczyć w czasie kilkugodzinnego spaceru połączonego ze zwiedzaniem samego miasteczka. Dobrym punktem wypadowym może być miejsce biwakowe nad jednym z zalanych wyrobisk – https://grupabiwakowa.pl/jeziorko-w-lipnice-nad-sazavou, z którego rozpoczyna się szlak znakowany.

Doprowadzi nas on do pierwszej rzeźby Ust Prawdy, potem w następnym wyrobisku zobaczymy Ucho Bretschneidera. Szlak sprowadzi nas do miasteczka Lipnice nad Sázavou, gdzie możemy podziwiać potężną warownie a następnie dojdziemy do rzeźby Golden Eyes i wrócimy z powrotem na miejsce biwakowe.

Zobacz też Ústa pravdy – https://grupabiwakowa.pl/usta-pravdy-narodni-pamatnik-odposlechu
Zobacz też Ucho Bretschneidera – https://grupabiwakowa.pl/ucho-bretschneidera-narodni-pamatnik-odposlechu

GPS: 49.61603, 15.3936

Nawiguj: https://goo.gl/maps/tkhNRR8QU4WonieJ8

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply