Golgota Beskidów

Posted by

Województwo śląskie, Radziechowy obok Żywca, Beskid Śląski. Droga krzyżowa z pokaźnymi artystycznymi stacjami w postaci rzeźb odlanych z brązu. Połowa stacji znajduje się obok siebie, na wierzchołku wzgórza. Pozostała część umieszczona jest przy wąskiej drodze asfaltowej w sąsiadującej wsi Radziechowy. Na szczycie wzgórza znajduje się kilkunastometrowy krzyż milenijny wykonany ze stali nierdzewnej.

Wszystkie rzeźby wykonano według projektów prof. Czesława Dźwigaja. Jako ciekawostkę można dodać, że istnieje film na YouTube sugerujący symbole masońskie na konkretnych rzeźbach jednak jest to mało wiarygodne. Dojazd do miejsca wiedzie przez wąskie drogi asfaltowe lub betonowe, ze znacznym pochyleniem. Dla aut osobowych nie będzie to jednak żaden problem.

GPS: 49.6391, 19.118

Nawiguj: https://goo.gl/maps/NLPZL1xUwipm9n9E6

Dodał: Dariusz Sn

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply